Hans Lindgren DC, DNS terapeuta
Cikkek
Fáradásos sérülések, krónikus mozgásszervi problémák, sportsérülések, preventív céllal végzett gyakorlatok, derékproblémák, szabadsúlyos gyakorlatok és az aktív rehabilitáció, törzsstabilizáció. Az oldal célja nem az oktatás, az írások tájékoztató jellegűek! Nem hivatalos fordítások külföldi szakmai cikkekből, esetenként részletek általam fontosnak tartott könyvekből, minden esetben forrásmegjelöléssel.
A 4 leghaszontalanabb rehabilitációs módszer
SMR henger, nyújtás, kineziológiai taping, jegelés
Az ülőmunka hátulütői
A leggyakoribb problémák ülőmunka során a derékfájdalmak, hátproblémák, nyak-és vállfájdalmak és ezek kombinációi. Van, akinél az összes terület egyszerre okoz panaszokat.
Nincs olyan, hogy DNS gyakorlat!
Egy újabb fordítás a Dinamikus Neuromuszkuláris Stabilizáció (DNS) témaköréből.
A Prágai Rehabilitációs Iskola egy modell, mely az idegrendszer felépítésének megértésén alapul. A gyökerei a prágai Károly Egyetem Orvosi Karára vezethetők vissza, ahol az 1950-es években Henner professzor megalkotott és bemutatott egy funkcionális neurológiai vizsgálatot. Ezt követően három neurológus azonos szakterületről (Janda, Lewit, Vojta)...
Az erőedzésről
Az erőedzés pozitív hatásairól számtalan tudományos cikk készült az elmúlt évtizedekben. Az internetnek hála rengeteg kutatást olvashatunk, melyek az ellenállással végzett, szabad súlyos edzések mellett érvelnek. Keressük a hiteles forrásokat (pl. pubmed, sciencedirect). A közösségi oldalak önjelölt edzőpalántáit, bulvárlapokon fellelhető,...
Az aktív rehabilitációról
Az aktív rehabilitáció lényege, hogy egy most kialakult, vagy már régebb óta meglévő patológiás elváltozás kezelése során a páciens által végzett aktív gyakorlatok képezik a rehabilitáció alapját, figyelembe véve a sérült szövetek fiziológiáját, a sebgyógyulás fázisait. Bizonyos esetekben természetesen nem kerülhetjük el a rögzítést, vagy az...
A kötőszövet funkcionális rehabilitációja
Az alábbi nem hivatalos fordítás, részlet Prof. B.A.M. van Wingerden 1998-ban kiadott Bindegewebe in der Rehabilitation című könyvéből.
A core részei a rekeszizom, a medencefenék izmai, a külső és belső ferde hasizmok, haránt hasizom és a lumbális régió extenzor izmai.
A DNS egy viszonylag új és egyedülálló rehabilitációs stratégia, melynek alapja az egyedfejlődés során létrejövő neurofiziológiai változások az emberi mozgásszervrendszerben.